gyermek- és ifjúsági színházi folyóirat

Archív anyagok

REPERTOÁR – II. FÜGGETLEN GYERMEK- ÉS IFJÚSÁGI SZÍNHÁZI TALÁLKOZÓ 2005.

Magyarországon a bábszínházi, táncszínházi, gyermek- és ifjúsági előadásokat bemutató társulatok, alkotók jelentős előadásszámot, és jelentős nézőszámot képviselnek.

Évente több fesztivál képviseli ezeket a műhelyeket, mégis úgy ítéljük meg, hogy szükség van olyan találkozó megrendezésére is, ahol kifejezetten a repertoár-jelleggel működő, nem kőszínházi társulatok mutathatják be önmaguk által választott előadásukat.

Ezért a Spiritusz Egyesület kezdeményezésére színházi találkozó megrendezését szorgalmazzuk, melynek koncepciója, szakmai alapja a Kecskeméten kétévente megrendezett Bábos találkozóhoz hasonló, annak nem titkoltan “színészes” (élőszereplős”) változata.

Legfontosabb cél az előadások megtekintése, a szakmai eszmecsere a fejlődés lehetőségének biztosítása.

A REPERTOÁR szó kifejezi számunkra a folyamatos színházi munkát, valamint azon igényünket, hogy a műsoron tartott darabok megfelelő szakmai színvonalat képviseljenek. Továbbá kifejezi számunkra a megbízhatóságot, a működési nehézségek ellenére a megfelelő színházi üzemmenetet, az elkötelezettséget a színház iránt.

1. Résztvevők a gyermek- és ifjúsági színházi előadásokat játszó társulatok, színházak önkéntes alapon küldött produkciói, színházi előadásai.

2. A közönség összetétele a résztvevő társulatok színészei, alkotói, és meghívottak, megfigyelők, művelődésszervezők valamint az alkalom kapcsán szervezett gyermekek.

3. Az egyes előadásokat meghívott szakemberek megtekintik, és a szakmai megbeszéléseken vitaindítóként képviselik a véleményüket szakterületük szerint.

Hisszük, hogy e találkozó hozzájárul egy tisztulási folyamathoz, melyben sikerül kifejezni sajátos problémáinkat, a további fejlődéshez szükséges feltételek megteremtésének igényét, egyben sikerül felhívni a figyelmet a színházi élet és művelődés egy kevésbé látható, mégis intenzíven működő területére.

NOVEMBER 9, SZERDA
12:45 Függöny fel!
(megnyitó)
Vasas Művelődési Ház
13:00 Trambulin Színház
PINOKKIÓ TÖRTÉNETE
Vasas Művelődési Ház
14:30 Szakmai megbeszélés
(pedagógusok, művelődésszervezők)
Gutenberg Művelődési Otthon
15:00 Hókirálynő Meseszínpad
KÜLÖNLEGES FEKETE PILLANGÓ
Gutenberg Művelődési Otthon
17:00 Értékelés
(szakmai testület, társulatvezetők, színészek)
Vasas Művelődési Ház
18:00 Szabad Ötletek Színháza
ALADDIN
Gutenberg Művelődési Otthon
NOVEMBER 10, CSÜTÖRTÖK
11:30 Értékelés
(szakmai testület, társulatvezetők, színészek)
Gutenberg Művelődési Otthon
13:30 Pitypang Színpad
KALAMAJKA TÜNDÉR
Vasas Művelődési Ház
14:30 Holdvilág Kamaraszínház
ÁGACSKA
Gutenberg Művelődési Otthon
17:00 Értékelés
(szakmai testület, társulatvezetők, színészek)
Vasas Művelődési Ház
NOVEMBER 11, PÉNTEK
10:00 Pitypang Színpad
RÓKA RUDI KALANDJAI
Gutenberg Művelődési Otthon
11:30 Szakmai megbeszélés
(pedagógusok, művelődésszervezők)
13:00 Trambulin Színház
MESE PUPAJÁRÓL, AKI FELFALJA A VILÁGOT
Vasas Művelődési Ház
14:30 Szakmai megbeszélés
(pedagógusok, művelődésszervezők)
Gutenberg Művelődési Otthon
14:30 Szegedi Miniszínház
ALADDIN
Gutenberg Művelődési Otthon
16:30 Értékelés
(szakmai testület, társulatvezetők, színészek)
Vasas Művelődési Ház
17:30 Függöny! (találkozó-záró),
fogadás

REPERTOÁR – I. FÜGGETLEN GYERMEK- ÉS IFJÚSÁGI SZÍNHÁZI TALÁLKOZÓ, 2004

OKTÓBER 6. SZERDA
9.50 Függöny!
(megnyitó)
Gutenberg Művelődési Otthon
10.00 Nevesincs Színház
Twist Olivér
Gutenberg Művelődési Otthon
12.00 Szakmai megbeszélés
13.00 Trambulin Színház
Az aranyhal meséje
Vasas Művelődési Ház
14.30 Fogi Színháza
Vuk
Gutenberg Művelődési Otthon
17.00 Értékelés
18.30 Szakmai megbeszélés
OKTÓBER 7. CSÜTÖRTÖK
10.00 Nevesincs Színház
Iciripiciri mesék
Gutenberg Művelődési Otthon
12.00 Szakmai megbeszélés
12.30 Holdvilág Kamaraszínház
Segítség, ember!
Vasas Művelődési Ház
14.30 Trambulin Színház
Varázsfuvola
Gutenberg Művelődési Otthon
17.00 Értékelés
18.30 Szakmai megbeszélés
OKTÓBER 8. PÉNTEK
10.00 Szegedi Miniszínház
A három szabólegény
Gutenberg Művelődési Otthon
12.00 Szakmai megbeszélés
13.00 Anonymus Társulat
Vígságok és balgaságok
Vasas Művelődési Ház
14.30 Hókirálynő Meseszínpad
Koldus és királyfi
Gutenberg Művelődési Otthon
17.00 Értékelés
18.30 Szakmai megbeszélés és
Függöny!

(találkozó-záró)

Ezen az oldalon az un. “költségvetési színházak” gyermek-és/vagy ifjúsági színházi előadásainak linkjei találhatók. Szívesen fogadunk linkajánlót ebben a témakörben, mellyel a tájékozódást és a mi munkánkat segítik.

Bartók Kamaraszínház – Dunaújváros

Büki Attila: Hany Istók

Erdős Virág: Pimpáré és Vakvarjúcska

Kocsis Rozi-Bartal Kiss Rita: Szivárványhinta

Presser Gábor—Sztevanovity Dusán—Horváth Péter: A padlás

 

Bárka Színház – Budapest

Meseladik

Tasnádi István: East Balkán

Ottlik Géza: Iskola a határon

 

Békés Megyei Jókai Színház – Békéscsaba

Weöres Sándor: Bóbita

Szörényi-Bródy-Boldizsár: István a király

Ulrich Hub: Nyolckor a bárkán

Arany János – Zalán Tibor: Toldi

Jókai Mór: A kőszívű ember fiai

Zalán Tibor: Hetvenhét

Szente Béla-Gulyás Levente: A kolozsvári bíró

 

Budapesti Operett Színház

Gerard Presgurvic: Rómeó és Júlia

Oszi Boszi, a repülő nagyanyó

Kocsák Tibor-Somogyi Szilárd-Miklós Tibor: Abigél

Tamási Áron – Tolcsvay László: Ördögölő Józsiás

Németh Attila-Kállai István-Kerényi Gábor: Erdei kalamajka

Musicalmesék

 

Centrál Színház Budapest

Alan Ayckbourn: A Hang-villa titka

 

Debreceni Csokonai Színház 

Christian Paccoud: Artúr, a cipőhorgász

Móricz-Kocsák-Miklós: Légy jó mindhalálig

Nemes Nagy Ágnes: Bors néni, Bors!

Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde

Weöres Sándor: Holdbeli csónakos

 

Erkel Színház – Budapest

Erkel Ferenc: Bánk bán

Kacsóh P. : János vitéz

 

Gárdonyi Géza Színház : Eger

Grimm testvérek: Holle anyó

Moliére: Képzelt beteg

Presser G.-Sztevanovity D.-Horváth  P.: A padlás

 

Gózón Gyula Színház – Budapest

Carlo Collodi: Pinokkio

Csecsemőszínház

Hans Christian Andersen: A rendíthetetlen ólomkatona

Hetvenkedő János népmese

Jagri József: Kalamajka tündér

Kormos István:  A Pincérfrakk utcai cicák

 

Győri Nemzeti Színház

Kszel Attila: Hetedhét

 

Hevesi Sándor Színház – Zalaegerszeg

Erich Kästner: Emil és a detektívek

 

Jászai Mari Színház – Tatabánya 

Ciróka Bábszínház: Okker és Türkiz

Csukás István: Mirr-Murr, a kandúr

Fekete István: Vuk

Geszti P. – Békés P. – Dés L.: A dzsungel könyve

Gimesi Dóra: A mindent látó királylány

Góczán Judit: A hold gyermekei

Lázár Ervin: A négyszögletű kerek erdő

Momentán Társulat: Rögvest

Németh Ilona: Madárház

Pálfi Kata: Borka Mumusföldön

Romhányi József: Mekk Elek az ezermester

 

 

József Attila Színház – Budapest

Jókai Mór: Az aranyember

Méhes Csaba: A rézerdő lakói

Moliére: Az úrhatnám polgár

Tömöry Márta – Korcsmáros György: Csizmás Kandúr

 

Katona József Színház – Budapest

Collodi – Parti Nagy: Pinokkio

 

Kaposvári Csiky Gergely Színház

Litvai Nelli: Világszép nádszálkisasszony

Váradi R. Szabolcs: Továbbisvan

Váradi R. Szabolcs: Holnemvoltfa

 

 

Kecskemét Katona József Színház 

Fazekas Mihály – Schwajda György: Lúdas Matyi

            Nemes Nagy Ágnes – Novák János: Bors néni
G. A. Rossini: Hamucipőcske

 

Madách Színház – Budapest

Fazekas Mihály – Schwajda György: Lúdas Matyi

Lázár Ervin: Négyszögletü kerek erdő

P. L. Trawers-W. Disney- C. Mackintosh: Mary Poppins

 

Magyar Állami Operaház – Budapest

Csajkovszkij: Diótörő

W. A. Mozart: Varázsfuvola

 

Magyar Színház – Budapest

Balázs Ágnes: Andersen

Berg Judit: Rumini

Böszörményi Gyula:  Almaszósz

Janikovszky Éva: Málnaszörp és szalmaszál  / Égígérő fű /

Lázár Ervin:A kisfiú meg az oroszlánok

William Shakespeare: Romeo és Julia

 

Miskolci Nemzeti színház

Fekete Ádám: Mancsi, Sára, Frici meg a Nándi 

Fekete Ádám: Mit csinálsz, ha

Lázár Ervin: A négyszögletü kerekerdő

W. Shakespeare: Hamlet

Weöres Sándor: A holdbéli csónakos

 

Móricz Zsigmond Színház – Nyíregyháza

Bagossy László: A sötétben látó tündér

Lyman Frank Baum: Óz, a nagy varázsló

Csokonai Vitéz Mihály: Özvegy Karnyóné

Jókai Mór: A kőszívű ember fiai

Sz. Prokofjev: Péter és a farkas

Tamási Áron: Énekes madár

Weöres Sándor: Csalóka Péter

 

Örkény Színház – Budapest

Bagossy László: A sötétben látó tündér

Czigány Zoltán: Csoda és Kósza

Moliére- Mohácsi testvérek: A képzelt beteg 

William Shakespeare: A vihar

 

Pesti Színház – Budapest

Dés László—Geszti Péter—Békés Pál: A dzsungel könyve

Presser Gábor—Varró Dániel—Teslár Ákos: Túl  a maszat hegyen

 

Pécsi Nemzeti Színház

L. Frank Baum:  Óz, a nagy varázsló

Békés – Dés -Geszti: A dzsungel könyve

Pjotr Iljics Csajkovszkij: Diótörő

Csukás István: Ágacska

Jókai – Tolcsvay – Bőhm: A kőszívű ember fiai

Lázár E. – Szabó A: A kétarcú boszorkány

Moliére: Tartuffe

Presser G. –  Sz.Dusán – Horváth P.: Padlás

 

Radnóti Miklós Színház – Budapest

Szabó Magda: Bárány Boldizsár

 

Soproni Petőfi Színház

Demcsák Ottó: A szép Cerceruska

C. Goldoni: Két úr szolgája

Weöres Sándor: A Holdbeli csónakos 

 

Szegedi Nemzeti Színház

Csajkovszkij: Diótörő

Csokonai Vitéz Mihály: Az özvegy Karnyóné és a két szeleburdiak

Thuróczy Katalin: Mátyás mesék

 

Szigligeti Színház – Szolnok

Fenyő Miklós-Tasnádi István: Made in Hungária

Kiss József: Szenzációóóó!

Móricz Zsigmond – Kocsák Tibor – Miklós Tibor: Légy jó mindhalálig

 

Thália Színház –  Budapest

Erdős Virág: Pimpáré és Vakvarjúcska

Gém Zoltán: Starfactory

Litvai Nelli: Világszép nádszálkisasszony

Méhes Csaba: A rézerdő lakói

Szabó M. – Kocsák – Somogyi – Miklós: Abigél

Szepes Mária – Németh Ákos: Pöttyös Panni az iskolában

 

Új Színház – Budapest

KISPÁRNA MESEZENEKAR KONCERTJE

Pozsgai Zsolt: Pöttöm Panna

Szőke István Atilla: Országjáró Mátyás király

Üveggolyó Kör: Cipőfűző masniban

Üveggolyó Kör: Remilá tarka portékái

 

Veszprémi Petőfi Színház

Csukás István: Mirr – Murr, a kandúr

Hedry Mária: Tündér Mira

Hófehérke és a hét törpe

Mikulás kesztyűje

Móricz Zs. – Kocsák T. – Miklós T.: Légy jó mindhalálig

Lázár Ervin: A négyszögletű kerek erdő

 

Vígszínház – Budapest

Halász Judit koncertje

Presser Gábor—Sztevanovity Dusán—Horváth Péter: Padlás

 

Vörösmarty Színház – Székesfehérvár

Bergerné Szőnyi Anna és Szabó Adrienn: Kalandok Zenebóniában

Mark Twain – Döme Zsolt – Szurdi Miklós: Koldus és királyfi

Moliére: A fösvény 

Tilinkó együttes: Utazz zenében

 

Weöres Színház Szombathely

Jókai Mór: A kőszívű ember fiaiBartók Kamaraszínház – Dunaújváros
Büki Attila: Hany Istók

Bartók Táncszínház – Dunaújváros
Álom-álom, kitalálom
A Kisgömböc

Bárka Színház – Budapest
William Golding: A legyek ura
Ottlik Géza: Iskola a határon
Molnár Ferenc: Liliom

Békés megyei Jókai Színház
Békés Pál: Egy kis térzene – fotó
Békés Pál: Egy kis térzene – fotó
Békés Pál: Egy kis térzene – fotó
Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde

Budaörsi Játékszín
Szilágyi Andor: Leánder és Lenszirom

Budapesti Kamaraszínház
Grimm-Pozsgai Zsolt: Holle anyó

Budapesti Operettszínház
Szabó Magda-Kocsák Tibor-Somogyi Szilárd-Miklós Tibor: Abigél
Alan Menken-Howard Ashman-Tim Rice-Linda Woolwerton: A szépség és a szörnyeteg
Gerard Presgurvic: Rómeó és Júlia

Csiky Gergely Színház – Kaposvár
Fésűs Éva: Palacsintás király
William Shakespeare: Rómeó és Júlia
Heinrich von Kleist: Amphitryon

Csokonai Színház – Debrecen
Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk
Wedekind: A tavasz ébredése
Móricz Zsigmond-Háy János: Légy jó mindhalálig

Gárdonyi Géza Színház – Eger
Jules Verne: 80 nap alatt a Föld körül – fotók
Jókai Mór: Az aranyember – fotók

Hevesi Sándor Színház – Zalaegerszeg
Shakespeare: III. Richárd
Katona József: Bánk Bán

József Attila Színház – Budapest
Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk

Katona József Színház – Kecskemét
Pozsgai Zsolt: Kecskeméti kiskondás
Carlo Collodi: Pinokkió
Molière: Mizantróp
Molnár Ferenc: Liliom

Madách Színház – Budapest
Fazekas Mihály-Schwajda György: Ludas Matyi

Magyar Állami Operaház
Katona József: Bánk Bán
Csokonai V.M.-Vajda János: Karnyóné
Mozart: Figaró házassága
Antonin Dvorak-Rácz Zoltán: Elfújta a szél
W.A. Mozart: A varázsfuvola

Magyar Színház
Balázs Ágnes: Andersen
Molière: Tartuffe
Szigligeti Ede: Liliomfi

Miskolci Nemzeti Színház
Molière: Képmutatók cselszövése
Valahol Európában, musical
Csajkovszkij: Diótörő
A mumus, gyermek-musical
A dzsungel könyve, musical
A kölyök, musical
Dvořák Gábor: Murhy törvényei

Móricz Zsigmond Színház Nyíregyháza
Egressy Zoltán: Fafeye, a tenger ész
Valahol Európában
Csukás István-Darvas Ferenc: Ágacska

Művészetek Palotája
Egri csillagok
Varázscirkusz
Bogármese
Egyszer volt Budán kutyavásár

Nemzeti Színház
Mosonyi Alíz-Darvas Ferenc: Hamupipőke
Weöres Sándor: Holdbeli csónakos
Shakespeare: III. Richárd
Moliére-Parti Nagy Lajos: Tartuffe
W.Hauff és E.T.A. Hoffmann: Tovább is van…
Mosonyi Alíz: Varázsfuvola-mese

Nemzeti Színház – Győr
William Shakespeare: Szentivánéji álom
Molnár Ferenc: Az üvegcipő
Dés László-Geszti Péter-Békés Pál: A dzsungel könyve

Nemzeti Táncszínház
Holle anyó
Szent Iván-éji álom
Zene-bona, szana-szét
Csipkerózsika
Létramesék
Hamupipőke
A kisgömböc

Örkény Színház
Bagossy László: A sötétben látó tündér

Pannon Várszínház Veszprém
Oliver, musical
Padlás, musical
Shakespeare: Szent Iván-éji álom
Weöres Sándor: Csalóka Péter
Csukás István: Utazás a szempillám mögött

Petőfi Színház Sopron
Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig
Tamási Áron: Vitéz lélek
Kiss József: A királykisasszony cipője
A padlás
Nemes Nagy Ágnes-Novák János: Bors néni

Petőfi Színház Veszprém
Shakespeare: Rómeó és Júlia
Zsuzsika hangja
Legyetek jók, ha tudtok!

Refektórium
Karnevál – Az állatok farsangja

Szegedi Nemzeti Színház
Kodály Zoltán: Háry János
Ladányi-Bal: Szeretsz engem?
Lázár Ervin: A kisfiú meg az oroszlánok

Szigligeti Színház Szolnok
Nap Pali kalandjai
Oliver, musical

Vígszínház – Pesti Színház
A padlás, musical
Romhányi-Fényes: Hamupipőke
Pán Péter, mesemusical
A dzsungel könyve, musical

Vörösmarty Színház Székesfehérvár
Balázs Ágnes: Andersen avagy a mesék meséje
Diótörő és Egérkirály, családi musical

 

Alternatív Színházak

Holdvilág Kamaraszínház
Grimm-Kókai János: Holle anyó
Drojdje Lebovic: Az ezredik éjszaka
Jevgenyij Svarc: Hókirálynő
Csukás István: Ágacska
Gyergyai Albert-népmesék-Malgot István: Árgyélus királyfi
Keller Zsuzsa: Csillaglány

Honvéd Színház
Király Kinga Júlia-Király István: Boszorkánydal
Történet a tálról és a kanálról

Karinthy Színház – Budapest
Shakespeare: III. Richárd
Karinthy Frigyes-Szakonyi Károly: Tanár úr, kérem!
Andersen-Harmath-Lénárt: Kis hableány

Komédium
Döbrentey Ildikó – Levente Péter: Ki kopog?

Körúti Színház
Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg
Óz

RS9 Színház
Lázár Ervin: A Négyszögletü Kerek Erdő
Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde
Andersen legszebb meséi 1. – A hókirálynő
Legszebb cigány népmesék

Stúdió “K”
Mosonyi Alíz: Diótörő Frenc és a nagy szalonnaháború
Mosonyi Alíz: Varázsfuvola-mese
Mosonyi Alíz: Csipkerózsika
Balla Zsófia-Arany János: Rózsa és Ibolya
– A lista még nem teljes, feltöltés alatt van. –