gyermek- és ifjúsági színházi folyóirat

Magyarországi Bábszínházak 14. Találkozója

2018-09-11

A Magyarországi Bábszínházak 14. Találkozója 2018. október 3. és 7. között zajlik Kecskeméten, a Nemzeti Kulturális Alap fennállásának 25. évfordulóját ünneplő eseménysorozat részeként.

A rendezvényt Fekete Péter kultúráért felelős államtitkár nyitja meg október 3-án, 10 óra kezdettel.

A Spiritusz szerzői természetesen ott lesznek a találkozó előadásain.

A program:

OKTÓBER 3. SZERDA
10.00 óra Megnyitó – Ciróka Bábszínház, nagyterem
11.00 óra Bóbita Bábszínház, Lúdas Matyi – Ciróka Bábszínház, nagyterem
14.00 óra Budapest Bábszínház, Csomótündér – Ciróka Bábszínház, kisterem
14.00 óra Kabóca Bábszínház, Miú és Vau – Ruszt J. Stúdiószínház
16 óra Vojtina Bábszínház, A só – Katona József Színház
18.00 óra Budapest Bábszínház, Csomótündér – Ciróka Bábszínház, kisterem
18.00 óra Kabóca Bábszínház, Miú és Vau – Ruszt J. Stúdiószínház
20.30-22.30 SZAKMAI MEGBESZÉLÉS
23.00 óra Tintaló Társulás, Horgászni tilos! – Ciróka bábszínház, nagyterem

OKTÓBER 4. CSÜTÖRTÖK
10.00 óra Napsugár Bábszínház, A helység kalapácsa – Katona József Színház
11.30 óra Csodamalom Bábszínház, Mindenkinek vannak manói, avagy A MANÓGYÁR -Ciróka nagyterem
13.15 óra Bábművész Szövetség évi rendes közgyűlése – Ifjúsági Otthon
14.30 óra MárkusZínház, Hős Miklós – Ifjúsági Otthon, Színházterem
16.30 óra OFF program – Meseszínház, Rozsnyó, Csillagokkal táncoló Kojot – Ruszt J. Stúdiószínház
16.30 óra OFF program – Kovács Domokos, H.A.N. – Ciróka Bábszínház, kisterem
18.30 óra Ciróka Bábszínház, A lepkeoroszlán – Ciróka Bábszínház, nagyterem
21.00-23.30 SZAKMAI MEGBESZÉLÉS
24.00 óra OFF program – SZFE rendező szakos hallgatók bemutatkozása – Ciróka Bábszínház, kisterem

OKTÓBER 5. PÉNTEK
10.00 óra Harlekin Bábszínház, Tündérszép Ilona és Árgyélus királyfi – Ciróka nagyterem
11.30 óra Ziránó Színház, Ágoston, avagy egér a felhők között – Ruszt J. Stúdiószínház
11.30 óra Kövér Béla Bábszínház, Hurka Gyurka – Ciróka Bábszínház, kisterem
14.30 óra Ziránó Színház, Ágoston, avagy egér a felhők között – Ruszt J. Stúdiószínház
14.30 óra Kövér Béla Bábszínház, Hurka Gyurka – Ciróka Bábszínház, kisterem
16.00 óra Mesebolt Bábszínház, A császár új ruhája – Ciróka Bábszínház, nagyterem
18.30 óra Fabók Mancsi Bábszínháza, A háromágú tölgyfa tündére – Ciróka nagyterem
21.00-23.30 SZAKMAI MEGBESZÉLÉS
24.00 óra OFF program, SZFE bábszínész hallgatók bemutatkozása – Ciróka Bábszínház, kisterem

OKTÓBER 6. SZOMBAT
10.00 óra Vaskakas Bábszínház, A halhatatlanságra vágyó királyfi – Ciróka nagyterem
11.30 óra Kolibri Színház, Hengergő – Hírös Agóra, nagyszínpad
11.30 óra Hepp Trupp Családi Bábszínház, Jancsi és Juliska édes álma – Ruszt J. Stúdiószínház
14.30 óra OFF program, SZFE bábszínész hallgatók bemutatkozása – Ciróka kisterem (Zártkörű)
14.30 óra OFF program, Szegény Dzsoni és Árnika, a Színház- és Filmművészeti Egyetem és a veszprémi Kabóca Bábszínház koprodukciója – Ifjúsági Otthon színházterem
16.30 óra Kolibri Színház, Hengergő – Hírös Agóra, nagyszínpad
16.30 óra Hepp Trupp Családi Bábszínház, Jancsi és Juliska édes álma – Ruszt J. Stúdiószínház
18.30 óra Griff Bábszínház, Ide-oda – Ciróka Bábszínház, nagyterem
21.00-23.00 SZAKMAI MEGBESZÉLÉS
23.00 óra Záró percek, majd koncert a Czappa Band zenekarral

SZABADTÉRI PROGRAMOK 2018. október 6. szombat

10.00 óra Tintaló cirkusz, Tintaló Társulás – főtér
10.30 óra Lúdas Matyi, Griff Bábszínház – Emléktár tér
11.00 óra Tintaló cirkusz, Tintaló Társulás – főtér
11.30 óra Vitéz László, Pályi János előadása – Emléktár tér
14.00 óra Babszem Jankó, Ziránó Színház – Emléktár tér
15.00 óra Tintaló cirkusz, Tintaló Társulás – főtér
15.00 óra STOP, Mikropódium Családi Bábszínház – Emléktár tér
15.30 óra Az égigérő fa, MárkusZínház – Emléktár tér
16.30 óra Tintaló cirkusz, Tintaló Társulás – főtér
17.00 óra Mamlasz királyság krónikája, Kabóca Bábszínház, Emléktár-tér

Ön megosztotta már?

Vélemény, hozzászólás?